Türkiye’nin En Büyük Sağlık Yatırımlarında Maccaferri Çözümleri Tercih Edildi

30 yılı aşkın süredir inşaat ve alt yapı sektörüne yönelik sunduğu gelişmiş çözümlerle Türkiye’deki liderliğini sürdüren Maccaferri, Rönesans Sağlık Yatırım tarafından Sağlık Bakanlığı Yatırımları Genel Müdürlüğü Kamu Özel İşbirliği Daire Başkanlığı’nın Elazığ Entegre Sağlık Kampüsü Projesinde, deprem etkilerini yok etmeye yönelik ürün ve uygulamalar ile yer aldı.

Sağlık Bakanlığı tarafından Kamu Özel İşbirliği modeli ile Elazığ ilinin Merkez ilçesinde Rönesans Sağlık Yatırım tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında, tüm hastane çevresinde, çeşitli yapılarla entegre şekilde çalışabilecek istinat duvarlarına ihtiyaç duyulması, bu istinat duvarlarının yüksekliklerinin on iki buçuk metre civarında olması ve iş süresi düşünüldüğünde toprakarme istinat duvarı uygulaması tercih edildi.

Meydana gelebilecek deprem riskine karşı betonarme yapılarda çatlamaların oluşması ve değişken çevre koşullarına uyum sağlayamayan beton yapılara alternatif olarak Maccaferri tarafından çevreye uyumlu ve esnek bir yapı oluşmasını sağlayan uygulamada, Paraweb Polimer Şerit, Paraloop 70 kN ve Saddle ile güçlendirilmiş toprakarme istinat duvarı uygulaması yapıldı.

Maccaferri; otoyollar, demiryolları, havaalanları ve endüstriyel altyapılar için gerekli istinat yapısı uygulamaları, kaya ve taş düşmesine karşı koruma uygulamaları, dere ıslahı ve erozyon kontrol projeleri ile katı ve tehlikeli atık depolama sahaları uygulamaları gibi çözüm konuları ile farklı sektörlerde de faaliyetlerine devam ediyor.

Facebook
Google+
https://www.maccaferri.com.tr/turkiyenin-en-buyuk-saglik-yatirimlarinda-tekno-maccaferri-cozumleri-tercih-edildi
YouTube
LinkedIn
Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 217 53 70 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

E-bültenimize kaydolun!

En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


E-Bültene kaydolmak istiyorum.Türkiye’de 25 yıldan uzun bir süredir Maccaferri olarak büyüyerek yürüdüğümüz bu yolda, 2019 yılı itibariyleMaccaferri Çevreci Mühendislik Çözümleri San. ve Tic. A.Ş. olarak yenilikçi bir anlayış ve vizyon ile faaliyetlerimize devam etmekteyiz.