zemin güçlendirme uyg

Kayapark Projesi Zemin Güçlendirme Uygulaması

Problem: Toplu konut proje alanı içerisinde yer alan 300.000 m2 yüzey alanına sahip eski bir maden sahasını park ve yaşam alanına dönüştürme projesidir. Bu maden sahası kontrolsuz dolgu ile doldurulduktan sonra şu andaki imalat kotuna getirilmiştir. Bu noktada üste yer alan peyzaj ve yürüme alanlarındaki farklı oturmalara engellemek için Emlak Konut bizden çözüm talep etti.

kayapark projesi zemin güçlendirme uygulaması

Çözüm: Diferansiyel oturmaları engellemek adına TM ürünü olan Paralink™ 200 ile zemin iyileştirme önerisinde bulunuldu. ParaLink™ Geogrid, tek yönde çalışan ve kompozit geosentetik şeritlerden oluşan düzlemsel donate malzemeleridir. Her bir boyuna uzanımlı şeritler, polietilen film kaplamalı yüksek dayanımlı polyester liflerden oluşmaktadır. Bu şeritler, kompozit grid yapısının oluşturulması için güçlendirme amaçlı olmayan enine polietilen şertiler ile bağlanmıştır. Dizayn firması ile ortaklaşa yürütülen çalışmalarda alınan parametrelerle Maccaferri’nin geliştirilmiş olduğu yazılım programları ile çözümler yapılarak müşteriye sunuldu. Çözüm olarak Paralink 200 x ve y düzleminde birbirini dik olacak şekilde çift yönlü olarak uygulanmıştır. Hem x hem de y yönünde 200 kN nihai dayanım sağlayacak sistemdir. Tasarım %2 şekil değiştirmedeki gerilim baz alınarak yapılmıştır. Böylece diferansiyel oturmaların önüne geçilmiştir.

Müşteri Emlak Konut
Ana Yüklenici YAPI VE YAPI İNŞAAT TAAH. SAN. VE TİC.
Proje ve İmalat TEKNO MACCAFERRI 
Kullanılan Ürünler PARALINK® 200 -PARAGRID® 100 -KİL ÖRTÜ
Uygulama Tarihi 2017
Facebook
Google+
https://www.maccaferri.com.tr/kayapark-projesi-zemin-guclendirme-uygulamasi
YouTube
LinkedIn
Zemin güçlendirme
Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 217 53 70 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

E-bültenimize kaydolun!

En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


E-Bültene kaydolmak istiyorum.Türkiye’de 25 yıldan uzun bir süredir Maccaferri olarak büyüyerek yürüdüğümüz bu yolda, 2019 yılı itibariyleMaccaferri Çevreci Mühendislik Çözümleri San. ve Tic. A.Ş. olarak yenilikçi bir anlayış ve vizyon ile faaliyetlerimize devam etmekteyiz.