Tünel Açma Çelik Kemer

B.Zero Tondo™ Çelik Kemer

Patentli B.Zero Tondo™ Tünel Destek Sistemimiz tünel açmada yeni bir çözümdür ve olağan üstü verimli ilk kademe desteği sağlar. Geleneksel çelik tünel kemerlerine maliyet etkin ve güvenli alternatif olarak piyasa taleplerine cevap vermek amacıyla geliştirilmiştir.

B.Zero Tondo™ benzersiz boru şeklinde çelik kemerli nervürlerdir. Pompalanmış çelikle in-situ olarak doldurulmuştur ve yapısal olarak geleneksel çelik kemer desteklerden daha verimlidir.

B.Zero Tondo™ özellikle homojen olmayan yol koşullarında, tünel kazısı içerisindeki deformasyonlar için son derece gelişmiş bir çözüm sunar. B.Zero Tondo™ boru şeklindeki elemanların optimal performansı nedeniyle, geleneksel “I” kesitli çelik kemerler ile karşılaştırıldığında daha düşük stres değerleri sergiler.

Buna göre, tünelin km’si başına geleneksel kemerlerden daha az B.Zero Tondo™ ankrajı gerekir. Zamandan, maliyetten ve çelik kullanımından tasarruf sağlanır. Bir başka avantaj, dairesel profilin kullanımı ve atıkları azaltarak püskürtme beton sıçramasını ve gölgelemesini azaltmasıdır.

Çelik Ankraj Aksesuarları

Bu aksesuarlar B.Zero Tondo™ çelik kemerlerinin kullanımı esnasında faydalı olabilir. Beam Bags: Örme olmayan geotekstil torbalardır. Tünel kazısı ile çelik kemer arasına yerleştirilir ve boru şeklindeki nervürleri hızlı bir şekilde yüklemek için harç veya sıva ile doldurulur.

Torba Astarı: İçinde bir torba bulunan yenilikçi yatay bir nervürdür. Torba uzunluğu boyunca dağıtılmış enjeksiyon noktalarına göre harç veya sıvayla doldurulur. Enjeksiyon, tünel kazısının destek ve iç yüzeyleri arasındaki boşluğu tamamen dolduracak şekilde torbayı genişleterek daha önceden kurulmuş olan çelik kemer B.Zero TondoTM ‘ya kadar dayanmasını sağlar.

P.Met: Çelik kemer nervürlerinin ön yüklemesini kolaylaştırmak amacıyla pnömatik bir kumanda ile teleskopik olarak uzayabilen metal bir ayaktır.

Çelik Kemer ve  Çelik Ankraj Aksesuarları İçin Formu Doldurun

Facebook
Google+
https://www.maccaferri.com.tr/tunel-acma-celik-kemer
YouTube
LinkedIn
Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 217 53 70 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

E-bültenimize kaydolun!

En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


E-Bültene kaydolmak istiyorum.Türkiye’de 25 yıldan uzun bir süredir Maccaferri olarak büyüyerek yürüdüğümüz bu yolda, 2019 yılı itibariyleMaccaferri Çevreci Mühendislik Çözümleri San. ve Tic. A.Ş. olarak yenilikçi bir anlayış ve vizyon ile faaliyetlerimize devam etmekteyiz.